top of page

AĞRI DAĞI TREKKİNG PROGRAMI 
TUR DAHİL PAKET

AĞRI DAĞI TURU

1. Gün

 

Iğdır havalimanında ekip üyelerimizden biri bizi karşılayacak ve ardından  Doğubayazıt’a  doğru yol alacağız.  Doğubayazıtta  otelimize yerleştikten sonra dinlenmek için biraz zamanımız olacak. Akşam ekibimiz bizi otelden alacak ve akşam yemeğinde buluşmak için restoranımıza geleceğiz. Yemeğin ardından ekip liderimiz kawa ; bize Ağrı Dağı hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra  ekipman kontrolümüzü sağlayacağız. Akşam yemeğinin ardından otelimize dönecek  orada konaklayacağız.

                                                                                                                                                                

 2. Gün

 

Doğubayazıt'tan Ana Kampa Gidiş

Doğubayazıt'taki otelden kahvaltımızı yaptıktan sonra 2200 metredeki Çevirme Köyü'ne (minibüs ile) ulaşım sağlıyoruz. Malzemelerimiz atlarla 3200 kampına taşınacaktır. Ekibimiz tarafından taze hazırlanmış lunch paketlerimizi aldıktan sonra Yeşil Yayla ana kampına 3200 m 'ye doğru yola çıkıyoruz. 3200 m'deki ana kampa ulaştığımızda (4-5 saat arası bir zaman alır), bizim için hazırlanan atıştırmalıklarımızı yiyip sıcak birer çay kahve içip dinlenirken aşçımız bizim için en iyi yemekleri hazırlıyor olacak. Öğle yemeğimizi yedikten  sonra serbest zamanımız  olacak. Bir şeyler içip çadırlarımızda dinlenebilir ya da kamp alanını keşfe çıkabileceğiz. Akşam yemeğinde buluşup yemeklerimizi yedikten sonra  uyumak için çadırlarımıza geçiyoruz.

 

 

3. Gün

Ana Kamptan 2. Kampa  4200 metre

Sabah aşçımız 3200 m. Kampında bize harika bir kahvaltıhazırlayacak. Kahvaltıdan sonra lunch paketlerimizi alıyoruz ve 4200 m (4-5 saat sürer) kampına doğru yürüyüşe başlıyoruz. Ekipmanlarımız yine aynı şekilde atlar tarafından taşınacaktır. 4200 Kampında öğle yemeğinin ardından serbest zamanımız olacak. Tur sırasında ekibimizden yöreye özgü şarkılar veya danslar öğrenebilir, kültürün tadını çıkarabiliriz. Akşam yemeğinde buluşuyor ve ertesi gün Ağrı Dağı'nın zirvesine varmak için her zamankinden biraz daha erken saatte uyumaya geçiyoruz.

 

4. Gün

Zirve Günü

Sabah çok erken saatlerde (yaklaşık 1 – 2  gibi ) zirve tırmanışı için uyanıyoruz. Kahvaltıdan sonra aşçımızın bizim için hazırladığı lunch paketlerimizi ve sıcak içeceklerin olduğu termoslarımızı alıyor daha sonra  Ağrı Dağı'nın zirvesine doğru yürüyüşe başlıyoruz. Kar durumuna göre son 200-300 metrede krampon takmamız gerekebilir. . 5-7 saatlik bir yürüyüşün ardından  Ağrı Dağının zirvesine ulaşıyoruz.  Zirve yaptıktan sonra 2. Kamp alanına 4200 m’ye  dönüyoruz. Kamp alanında aşçımız bizi bekliyor olacak ve bizim için en lezzetli öğle yemeğini ve sıcak içecekleri hazırlayacaktır. Öğle yemeği ve 1 saat dinlenmenin ardından şoförümüzün bizi beklediği  Çevirme köyüne doğru yürüyoruz. Doğubeyazıta vardıktan sonra otelimizde dinlenmek için zamanımız olacak. Akşam yemeği için otelimizden ekip üyelerimiz ile beraber restoranımıza geçiyoruz . Yemekten sonra uyumak için otelimize geri dönüyoruz.

 

5. Gün

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp şoförümüz ve rehberimiz eşliğinde Doğubayazıt şehrini keşfetmeye başlıyoruz. İlk olarak İshak Paşa Sarayı ve Ahmedi Xani Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Nuh'un Gemisi, Doğubayazıt eski köyleri, Meteor Çukuru ve İran sınırını ziyaret ediyoruz. Şehir turundan sonra öğle yemeğimizi şehir merkezinde yiyoruz. Daha sonra tur yorgunluğunu atmak için Türk Hamamı'na gidiyoruz. Hamam’dan sonra birlikte son akşam yemeğimizi yemek için restoranımıza geçiyoruz.

Bizim için İshakpaşa Sarayı'nın yanıbaşında  harika bir kutlama yemeği düzenlenmiş olacak. Kutlamanın ardından sertifikalarımızı alıp otelimize geri dönüyoruz. Geceyi otelde geçiriyoruz.

 

6. Gün

Otelde yaptığımız son kahvaltının da ardından havalimanına doğru yola çıkıyor ve evlerimize geri dönüyoruz.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

OTEL KONAKLAMASI (2 GECE)

HAVALİMANINDAN TRANSFERLER

OTELDEN RESTAURANTA OLAN TRANSFERLER

ŞEHİRDE 3 GECE AKŞAM YEMEĞİ

AĞRI DAĞI TRANSFERLERİ

AĞRI DAĞINDAKİ TÜM YEMEKLER VE İÇECEKLER

AŞÇI

REHBER

ATLAR

ŞEHİR TURU

AĞRI DAĞI İÇİN İZİN

SERTİFİKA

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

1 GECE OTEL KONAKLAMASI

ŞEHİR TURU GÜNÜNDE ALINAN ÖĞLE YEMEĞİ

İSHAKPAŞA SARAYI, NUHUN GEMİSİ VE TÜRK HAMAMI GİRİŞ ÜCRETLERİ

Paket fiyat seçenekleri için lütfen irtibata geçiniz

0 532 223 56 72

bottom of page