top of page

ÇOCUKLAR İÇİN KAMP

Doğa temelli eğitim sistemleri, başta ABD olmak üzere Danimarka, Finlandiya gibi ülkelerde giderek çoğalmakta. Bunun en önemli sebebi ise doğada yapılan eğitimlerin, kazanımlarının kısa sürede gözlemleniyor olması. Doğayla bütünleşik olan eğitim sistemlerinde, çocuğun temel derslerinin dışında kalan becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. Özellikle sosyal ilişkiler başta olmak üzere, sportif becerilerin de doğada kazandırılması önem taşımaktadır.

Günümüz teknolojisinin bazı önemli, olumsuz etkilerini hepimiz zaman zaman yaşıyor olmalıyız. Öncelikle, cep telefonları ve sosyal iletişim alanındaki tüm araç gereçler, giderek çocuklarımızı doğal ortamlardan uzaklaştırmakta. Bunun olumuz neticelerinden korunmak için, doğada bulunmak genellikle en iyi yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kapsamda çocuklar için hazırladığımız, eğitim temelli kamp etkinliğimiz, hem günübirlik olarak hem de kamplı olacak biçimde planlanmıştır. Günübirlik etkinlikler, sabah erken saatlerde başlayıp akşam hava karardığında, kamp ateşinin de etkinliğe dahil edilmesiyle son bulmaktadır.

Kamplı etkinlikler,  gece yürüyüşü,  yıldızlarla yön bulmak,  doğada barınma yöntemleri ve survival gibi çeşitli etkinlikleri de içermektedir. 

Doğa temelli eğitim kamplarımız ya da sportif aktivitelerimiz arasında yapacağınız tercihlerde,  Doğa Yolu Akademi olarak bizim önceliğimiz, çocuğunuzun bazı becerileri kazanmasını, anlamasını sağlamak olacaktır.

bottom of page