top of page

AĞRI DAĞI TREKKİNG PAKET 

AĞRI DAĞI TURU 4 GÜN

1. Gün

Doğubayazıt da ekip üyelerimizden biri tarafından karşılanıp otelinize yerleştirileceksiniz. Ekip arkadaşımız size gidebileceğiniz restoranlar ve gezebileceğiniz yerler hakkında öneride bulunacaktır. Otelinizde dinlenebilir ya da şehri keşfe çıkabilirsiniz.                                                                                                                                                                

 2. Gün

 

Doğubayazıt'tan Ana Kampa Gidiş

Doğubayazıt'taki otelden kahvaltımızı yaptıktan sonra 2200 metredeki Çevirme Köyü'ne (minibüs ile) ulaşım sağlıyoruz. Malzemelerimiz atlarla 3200 kampına taşınacaktır. Ekibimiz tarafından taze hazırlanmış lunch paketlerinizi aldıktan sonra Yeşil Yayla ana kampına 3200 m 'ye doğru yola çıkıyoruz. 3200 m'deki ana kampa ulaştığımızda (4-5 saat arası bir zaman alır), aşçımız bizim için öğlen yemeklerimizi ve sıcak içeceklerimizi hazırlıyor olacak. Öğle yemeğimizi yedikten sonra serbest zamanımız  olacak. Yemekten sonra çadırlarımızda dinlenebilir ya da kamp alanını keşfe çıkabiliriz. Akşam yemeğinde buluşup yemeklerimizi yedikten sonra uyumak için çadırlarımıza geçiyoruz.

 

 

3. Gün

Ana Kamptan 2. Kampa  4200 metre

Sabah aşçımız 3200 m. Kampında bize harika bir kahvaltı hazırlayacak. Kahvaltıdan sonra lunch paketlerimizi alıyoruz ve 4200 m (4-5 saat sürer) kampına doğru yürüyüşe başlıyoruz. Ekipmanlarımız yine aynı şekilde atlar tarafından taşınacaktır. 4200 Kampında öğle yemeğinin ardından serbest zamanımız olacak. Tur sırasında ekibimizden yöreye özgü şarkılar veya danslar öğrenebilir, kültürümüzün tadını çıkarabilirsiniz.  Akşam yemeğinde buluşuyor ve ertesi gün Ağrı Dağı'nın zirvesine varmak için her zamankinden biraz daha erken saatte uyumaya geçiyoruz.

 

4. Gün

Zirve Günü

Sabah çok erken saatlerde (yaklaşık 1 – 2  gibi ) zirve tırmanışı için uyanıyoruz. Kahvaltıdan sonra aşçımızın bizim için hazırladığı lunch paketlerimizi alıyor ve daha sonra  Ağrı Dağı'nın zirvesine doğru yürüyüşe başlıyoruz. Kar durumuna göre son 200-300 metrede kramponlarımızı takmamız  gerekebilir. . 5-7 saatlik bir yürüyüşün ardından  Ağrı Dağının zirvesine ulaşıyoruz. Zirve yaptıktan sonra 2. Kamp alanına 4200 m’ye  dönüyoruz. Kamp alanında aşçımız bizi bekliyor olacak ve bizim için en lezzetli öğle yemeğini ve sıcak içeceklerimizi hazırlayacaktır. Öğle yemeği ve 1 saat dinlenmenin ardından şoförümüzün bizi beklediği  Çevirme köyüne doğru yürüyoruz. Ekip arkadaşımız bizi karşılayıp zirve başarımızı kutlamak adına bize sertifikalarımızı dağıttıktan sonra Doğubayazıt'a doğru yola çıkıyoruz. Doğubayazıt'a vardıktan sonra otelimizde dinlenebiliriz.

 

5. Gün

Otelde yaptığımız son kahvaltının ardından evlerimize dönüyoruz.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

AĞRI DAĞI TRANSFERLERİ

ATLAR

AŞÇI

REHBER

AĞRI DAĞINDA ALINAN TÜM YİYECEK VE İÇECEKLER

İZİN

SERTİFİKA

 

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

HAVALİMANINDAN TRANSFERLER

OTEL KONAKLAMASI

ŞEHİRDE ALINACAK OLAN YİYECEK VE İÇECEKLER

 

Paket fiyat seçenekleri için lütfen irtibata geçiniz.

0 532 223 56 72

bottom of page