top of page

 KIŞ KAMPÇILIĞI

Kampçılığın ötesinde, belki de sizin için dağcılığın başlangıcı olacak  ve size çok önemli detaylar katacak bir program. Kamp etkinliğimizde antrenörlerimizden temel teorik eğitimini alacağınız ve kış döneminde yapacağımız kış etkinliklerinde bizlerle deneyimleme şansınızın olacağı en önemli kampçılık eğitim programımızdır. Etkinliğimiz içerisinde gerek malzeme tanıtımı gerekse uygulamalı pratiklerle eğlenerek öğreneceğiniz ancak kış aylarında biraz soğuk ve karla birlikte tam deneyim kazanacağınız, önemli malzeme, çevre ve dağ bilgisi gerektiren bir eğitim programıdır. 

Kışın yapılan kamplar çok keyifli olduğu gibi bir o kadarda dondurucu olabilir. Mutlaka deneyim gerektiren bir kamp seçeneğidir, kış aylarında doğada yapılacak tüm aktiviteler dikkat gerektirir. Kış kampçılığı, barınmadan giyime kadar önemli detaylar içerir. 

Kampçılık doğada yaptığımız en keyifli etkinliklerden biridir, ancak her etkinlikte olduğu bir kış kampında da doğaya gösterdiğimiz özeni göstermeliyiz. Kış ayında bir çadır içinde konaklamak psikolojik açıdan bazı zorluklar içerebilir, soğuk başlı başına zor bir durumken, sabah uyandığınızda sıcacık uyku tulumundan çıkmak gerçekten zor olabilir. Burada amacımız zor şartlarda tepkilerimizi olumlu yönde geliştirmek, stres yönetimi gibi konularla başa çıkmaksa; dışarıda kar yağarken ve en az -20 derece gibi bir havada, çadır içinde konaklıyor olmak tam aradığınız yer olabilir. Tabi kartopu oynamak gibi eğlenceli tarafları da yok değil. 

bottom of page